T.C. Kayseri Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü
 

Onur ve Teşekkür Belgeleriyle hepimizi sevindirdiler 28 Ocak 2013

Onur ve Teşekkür Belgeleriyle hepimizi sevindirdiler

 

Kuruluşumuz Yetiştirme Yurdu Müdürlüğünde bakım ve koruma altında bulunan çocuklarımız, 2012-2013 eğitim-öğretim yılının yarıyıl döneminde Teşekkür Belgesi ve Onur Belgesi aldılar.

Yetiştirme Yurdu Müdürlüğünde İl Müdür Yardımcısı Naim DURAL başkanlığında, Kuruluş Müdürü Davut GÜNEŞ birlikte çocuklarımızla karne töreni yapıldı ve eğim-öğretim alanında çocuklarımızın başarı durumlarının değerlendirilmesi, çocuklarımızın bu başarılarının artırılmasında yapılacak çalışmalar ve yapılan eksiklikler hakkında durum değerlendirmesi yapıldı.  

Yetiştirme Yurdu Müdürümüz Davut GÜNEŞ, Eğitimin birinci kanat döneminde çocuklarımızın gerek okuldaki başarıları, gerek Yurt içerisinde göstermiş oldukları sosyal, sportif ve kültürel faaliyetleriyle ilgili derece yapmış çocuklarımızı onure etmek, taltif etmek, onların bu başarısının devamını getirmek için bir takım çalışmalar yaptıklarını ve Kuruluşta kalan çocuklarımızdan 5 tanesinin Onur Belgesi, 4 tanesinin de Teşekkür Belgesi aldığını belirtti.

Onur Belgesi alan çocuklarımızın;

  1. Serhat DEMİRBİLEK
  2. Aslan ÇELİK
  3. Alihan SENCER
  4. Alpercan ASLANHAN
  5. Yusuf TAŞKIN

Teşekkür Belgesi alan çocuklarımızın ise

  1. Alpercan ASLANHAN
  2. Bayram SERTDEMİR
  3. Ümit Karagöz
  4. Yunus Emre ÇALIŞKAN

Olduğunu belirterek çocuklarımızın eğitim alanında bu başarılarının yanında, birçok çocuğumuzun da sportif alanda başarı gösterdiğini belirtti.

İl Müdür Yardımcısı Naim DURAL ise 3413 sayılı kanunda değişiklik olduğunu ve bu kapsamda 2012 yılı sonrası mezun olacaklarda 12 yıllık eğitimi bitirmeyenlere artık devletin iş vermeyeceğini, bizim mutlaka 12 yıllık eğitimi bitirmemiz gerektiğini belirterek önceliğimizin okumak olduğunu belirtti. İkinci dönem buradaki öğrencilerimizin en az teşekkür belgesi getirmesi gerektiğini ve bunu da başarabileceklerini belirten DURAL, sizlerin bütün etkinliklerden önce derslerinize önem vermelerini belirtti. Öğretmen arkadaşlarımız ve grup sorumlusu çalışanlarımızla bu başarıyı mutlaka artırmamız gerektiğini belirtti. En önemli unsurun sizler olduğunu belirterek dünyada herkesin başarılı olmak istediğini ancak bununda gereklerinin yerine getirilmesinin gerektiğini belirtti.


IMG 0951


00IMG 0946


00IMG 0955