CİNSEL İSTİSMAR VE MAHREMİYET EĞİTİMİ KONULU PANEL

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz koordinesinde, İl Milli Eğitim ve İl Emniyet Müdürlüğümüz ile çocuğun cinsel istismarının önlenmesine yönelik bilgilendirme konulu panel düzenlendi.
Kadir Has Kongre ve Sergi salonunda düzenlenen panele Vali Yardımcıları Mehmet Emin Avcı, Ali Uslanmaz, Aile ve Sosyal Politikalar  İl Müdürümüz Nevzat Özer İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı,  , Emniyet Müdür Yardımcısı Tuncay Yalçınoğlu , eğitimciler ve anaokulu yetkileri katıldı.
Panelin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, cinsel istismarın önlenmesi için milli eğitim olarak öğrencilerin, eğitimcilerin ve velilerin bilinçlendirilmesine yönelik çalışma yaptıklarını belirterek  velilere ve eğitimcilere cinsel istismarın önlenmesine yönelik broşür hazırladıklarını vurguladı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Nevzat Özer panelde yaptığı konuşmada  Bakanlık olarak cinsel istismarın önlenmesini önemsediklerini ve bu konuda kararlı çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Özer, '' Geçmiş yıllarda ailelerin çocuklarına ayırdığı zaman yaklaşık 4 saat iken 2017 yılında çocuklara ayrılan zaman sadece 24 dakikadır. Bu  kadar az süre, çocukların aile bireyleri ile yeterince iletişim kuramamasına ve yeterince zaman geçirmemesine yol açmaktadır.''diye konuştu
Konuşmalarından ardından psikolog, avukat ve emniyet yetkililerden oluşan panelistler cinsel istismarın önlenmesi hakkında bilgi verdi. Yaşanan cinsel istismar vakalarında en sık aile bireylerinin göze çarptığına dikkat çeken panelistler, " Çocuklara yapılan cinsel istismar, 'Unutur 'geçer' şeklinde aile arasında kapatılmaktadır. Cinsel istismar çocuklarda  en büyük travmatik sebeplerden birisidir'' diye görüş bildirdiler .Oldukça yararlı geçen panelin ikinci ayağı okullarda yapılacak olup veliler bilgilendirilecek.


 


 


Sonraki Sayfa: KORUMA ALTINDA KALAN ÇOCUKJLARIMIZDAN AFRİNDE ŞEHİT OLAN ASKERLERİMİZİN ANISINA FİDAN DİKİMİ

Önceki Sayfa : KURULUŞUMUZDA KALAN ÇOCUKLARDAN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ PROGRAMI