Çocuk Hakları Komite Başkanları ve Temsilcilerinden İl Müdürmüze Ziyaret

İlimiz Çocuk Hakları İl Komitesi topluma çocuğun yeri ve tüm dünyaca kabul edilmiş olan çocuk haklarını tanıtma adına çok çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur. Yapılan bu faaliyetlere bir yenisi daha eklenerek İstanbul, Antalya, Hatay, Kilis ve Muğla illerinin Çocuk Hakları Komite başkanları ve temsilcilerinin katılımıyla ilimizde Sosyal Uyum Programının değerlendirilmesi konulu 22-24 Ocak 2018 tarihleri arasında bir çalıştay düzenlenmiştir
Çalıştay için ilimizde bulunan Komite başkan ve temsilcilerini makamında kabul eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Nevzat ÖZER “ İl Komitemiz 2017 yılında çok çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur. Yapılacak olan bu çalıştayın sonucunda da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Betül SAYAN KAYA’nın da desteğini esirgemediği Sosyal Uyum Programı kapsamında Suriyeli çocuklarla Türk çocuklarımızın kaynaşması, kendi örf adet ve geleneklerimizin yanı sıra toplumsal kurallarımızın da Suriyeli çocuklara aktarılması konusunda bir yol haritası oluşturmuş olacağız. Bu çalıştay süresince 5 farklı ilden gelen çocuk başkan ve temsilcilerine çeşitli etkinliklerle Kayserimizin tanıtımı yapılarak misafirperverliğimizi de en iyi şekilde göstermiş olacağız.” dedi.
İlimizde bulunan temsilciler ise Kayseri’de bulunmaktan ve en iyi şekilde ağırlanmaktan dolayı İl Müdürü Nevzat ÖZER’e teşekkür ederek görevinde başarılı olması yönünde temennide bulunmuşlardır.


 

Sonraki Sayfa: Çocuk Hakları Komite başkanları ve Temsilcilerinden İl Müdürmüze Ziyaret

Önceki Sayfa : Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Semineri