Valimiz Sayın Süleyman Kamçı’nın Başkanlığında Çocuk İstismarına Yönelik Protokol İmzalandı

Kayseri Valiliği öncülüğünde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü arasında “Çocuğun Cinsel İstismarının Önlenmesine Yönelik Bilgilendirme Eğitimleri” Protokolü imzalandı.
 
Valilik Toplantı Salonunda, toplumun ve devletin tüm kurumlarının çocuklara ilişkin riskleri önceden fark ederek gerekli yönlendirmelerle önleme çalışmalarını yapmak amacıyla imzalanan protokol imza törenine Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz, , Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Nevzat ÖZER, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ve  diğer ilgililer katıldı.
 
Protokol imza töreninde konuşan Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, çocuk istismarı konusunun Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere devletimizin tüm yetkilileri ve kademelerinin en hassas olduğu noktalardan biri olduğunu ifade ederek, bu hassasiyeti bundan sonra da devam ettireceklerini belirtti.
 
Çocuk istismarı konusunda ilimizde herhangi bir olaya rastlanmadığının altını çizen Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, şunları kaydetti:
 
“İnşallah çocukların hak ettiği gibi yaşamalarına katkıda bulunuruz. Bu anlamda faydalı oluruz diye düşünüyorum. Böyle olumsuzluklar olmasın diye çeşitli faaliyetler yapmaktayız. Bu konuda önümüzdeki günlerde anaokullarına, velilere ve öğretmenlere bir seminer verilecek. Uzmanlarımız tarafından bilgilendirilecekler. Amacımız çocukların görmesi gereken muameleden başka hiçbir muameleye maruz kalmaması. Devletimiz tüm birimleriyle bu konuda hassas davranıyor. İlimizde böyle bir durum yok ama olmaması için tedbirlerimizi almaya çalışıyoruz.  Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”
 
Vatandaşımızın, çocuklarımızın, velilerimizin, öğretmenlerimizin bu konuda hassas olması ve bilinçlenmesinin önemine değinen Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, Kayseri olarak, el birliğiyle bu konunun üzerinde durmaya çalışacaklarını ifade etti.
 
Konuşmanın ardından Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz  Nevzat Özer, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular ve İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı  protokole imza koydu.
 


Sonraki Sayfa: “İş Hayatında Stres Yönetimi ve Sağlıklı İletişimin Temel Unsurları Konulu Seminer”

Önceki Sayfa : ÇEKOM BAKIM ELEMANLARIMIZLA TOPLANTI